O nas

O nas

Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy AJSEDORA (GWKS Ajsedora), założony w marcu 2014 r. to profesjonalny klub sportowy wpisany do ewidencji warszawskich klubów sportowych, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta m. st. Warszawy, specjalizujący się w szkoleniu zawodniczek w gimnastyce artystycznej. Licencja klubowa GWKS Ajsedora została wydana przez Polski Związek Gimnastyczny. GWKS Ajsedora to stowarzyszenie „non profit” finansowane ze składek członkowskich, społecznej pracy członków, darowizn oraz dotacji. Zasady funkcjonowania naszego klubu ujęte są w Statucie Stowarzyszenia (zakładka dokumenty) zaakceptowany przez Biuro Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy. Siedziba klubu jest w Warszawie.

Jesteśmy klubem sportowym prowadzącym zajęcia z gimnastyki artystycznej dla dziewczynek w wieku od 4 do 12 lat na Gocławiu oraz w Śródmieściu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną międzynarodową kadrę trenerską.

Staram się aby GWKS Ajsedora był klubem, gdzie liczy się innowacyjność, profesjonalizm. Dbamy o to aby w naszym klubie tradycja łączyła się z nowoczesnością.

Celem klubu jest rozwój, podnoszenie sprawności fizycznej i dążenie do doskonałości. Miejsce u nas znajdą zarówno doświadczone zawodniczki jak i początkujące pasjonatki tego pięknego sportu. Radość, jaką dziewczynki czerpią z treningów jest jedyna w swoim rodzaju. Treningi pozwalają na zarówno rozwój ciała, koordynacji, motoryki i gracji, jak i umysłu i charakteru.

Gimnastyka artystyczna jest jedną z najpiękniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych i jednocześnie jedną z trudniejszych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia. Gimnastyka artystyczna to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu dla dziewczynek. Jest podstawą nie tylko dla innych dyscyplin sportowych, ale i tańca. Pozytywnie wpływa na motorykę i ogólną koordynację. To także umiejętności społeczne takie jak autoprezentacja, współpraca i współzawodnictwo, umiejętność komunikowania się z koleżankami w różnym wieku i różnych narodowości. Empatia i wzajemne wparcie, a co za tym idzie piękne przyjaźnie między zawodniczkami. To ciekawy sport zawiera elementy gimnastyczne, taneczne, baletowe i akrobatyczne. Jest też ciągłym wyzwaniem gdyż wymaga opanowania kolejno coraz to nowego przyboru: skakanka, obręcz, piłka, maczugi, wstążka.

Gimnastyka artystyczna może sprawić, że sport - treningi, zawody, pokazy, fair play, koleżanki i obozy staną się sposobem na życie Twojego dziecka!

Zapraszamy na nasze zajęcia!

- pierwsze zajęcia gratis!

Klub jest realizatorem programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "KLUB 2017" w zakresie upowszechniania gimnastyki artystycznej wśród dzieci i młodzieży

Projekt_wspolfinansuje_mst_Warszawa_sportowej_biale

 

 

Jesteśmy członkiem:

part          

Osiągnięcia Klubu

01Piknik Olimpijski Polskiego Komitetu Olimpijskiego

GWKS Ajsedora czterokrotnie jako partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego brał udziału w imprezie uważanej za największe wydarzenie rekreacyjno-sportowe w Polsce – Piknik Olimpijski w Warszawie na Kępie Potockiej.

Nasz klub promował na Pikniku Olimpijskim gimnastykę artystyczną jako jeden z najpiękniejszych a zarazem najbardziej wymagających sportów olimpijskich. Był konkurs wiedzy o gimnastyce, w którym oprócz słodkości wygrać można było sprzęt gimnastyczny i całą masę różnych gadżetów.

Równolegle na specjalnie przygotowanej macie odwiedzający nasze stoisko wraz z naszymi zawodniczkami mogli wziąć udział w profesjonalnej rozgrzewce, dzięki czemu wszyscy mieli okazję zobaczyć od czego zaczyna się trening.

Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować sił na macie oraz zapoznać się z przyborami gimnastycznymi. Zawodniczki GWKS Ajsedora dzielnie pomagały najmłodszym w opanowaniu podstawowych ćwiczeń gimnastycznych.

Największym i najważniejszym wydarzeniem na 15 Pikniku Olimpijskim były pokazy gimnastyki artystycznej na scenie głównej. Przepiękne kolorowe stroje, piękna sceneria i dużo, dużo słońca spowodowały, że na występ naszych zawodniczek przybyły tłumy widzów. Nasze reprezentantki wręcz błyszczały, prezentując miksy najbardziej lubianych przez publiczność układów zbiorowych i indywidualnych.

Pokazy odbywały się także na macie przy naszym stoisku.

http://www.olimpijski.pl/pl/507,15-piknik-olimpijski.html

http://www.olimpijski.pl/pl/565,17-piknik-olimpijski.html

http://www.olimpijski.pl/pl/633,18-piknik-olimpijski.html

http://www.olimpijski.pl/pl/660,19-piknik-olimpijski.html

 

02Warszawskie Dni Rodzinne 13-15.03.2015 r.

GWKS Ajsedora jako partner Fundacji "ZWALCZ NUDĘ" brał udział w cyklicznej imprezie WARSZAWSKIE DNI RODZINNE. W sobotę pokazy naszych zawodniczek stanowiły oprawę uroczystej gali wręczenia statuetek Warszawskiej Rodzinki.

Warszawskie Dni Rodzinne to największe wydarzenia rodzinne w stolicy.  W Dniach rodzinnych bierze udział około 20.000 rodzin - które dzięki wydarzeniu docierają do miejsc, z którymi często związują się na stałe. Dni Rodzinne to wydarzenie społeczne, które otwiera Warszawę na rodziny z dziećmi - warto być jego częścią, bo dzięki skali wydarzenia pokazujemy jak ważna jest to dziedzina w życiu Warszawy.

Podczas pikniku rodzinnego w niedzielę nasz klub promował gimnastykę artystyczną jako jeden z najbardziej ogólnorozwojowych sportów dla dziwczynek. Był konkurs wiedzy o gimnastyce, w którym oprócz słodkości wygrać można było sprzęt gimnastyczny.

Największym i najważniejszym wydarzeniem pikniku były pokazy gimnastyki artystycznej na scenie głównej. Przepiękne kolorowe stroje i niesamowite umiejętności spowodowały, że na występ naszych zawodniczek przybyły tłumy widzów.

 

03Noc Muzeów 2016 - 14.05.2016

GWKS Ajsedora jako partner Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie brał udział w XIII edycji NOCY MUZEÓW. Tej nocy muzeum odwiedziło ponad 1.500 osób.  Zawodniczki wykonały 30 minutowy pokaz gimnastyki artystycznej na scenie głównej. prezentując najwyższy kunszt. Przepiękne kolorowe stroje i piękna sceneria muzeum spowodowały, że na występ naszych zawodniczek przybyły tłumy widzów. Nasze reprezentantki przedstawiły miks najbardziej lubianych przez publiczność układów zbiorowych i indywidualnych.

www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy/archiwum/2016/459-noc-muzeow-2016

 

04 Narodowy Dzień Sportu

GWKS Ajsedora dwukrotnie jako partner Fundacji "Zwalcz Nudę" brał udział w cyklicznej imprezie Narowy Dzień Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę wszystkich, którzy kochają sport.

Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty.

Nasz klub z tej okazji zorganizował w Hali Sportowej przy ul. Umińskiego 11 otwarty trening gimnastyki artystycznej. Każdy uczestnik mógł spróbować sił na macie oraz zapoznać się z przyborami gimnastycznymi. Zawodniczki GWKS Ajsedora dzielnie pomagały najmłodszym w opanowaniu podstawowych ćwiczeń gimnastycznych.

Najważniejszym wydarzeniem Narodowego Dnia Sportu był Piknik na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.  Na stoisku był konkurs wiedzy o gimnastyce, w którym oprócz słodkości wygrać można było różne gadżety. Były pokazy gimnastyki artystycznej na scenie głównej i na macie przed stoiskiem. Przepiękne kolorowe stroje i niesamowite umiejętności zawodniczek spowodowały, że na występ  przybyły tłumy widzów.

http://www.narodowydziensportu.pl/iv-edycja-tak-bylo-2016/

 

05Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

 

 

06Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej

GWKS Ajsedora był czterokrotnie organizatorem zawodów międzynarodowych w gimnastyce artystycznej. Ostatnia edycja zwodów pod nazwą "IV Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej WARSZAWSKA JESIEŃ 2016" odbyła się w dniach 19-20 listopada 2016 r. W zawodach wzięły udział 21 kluby sportowe z siedmiu krajów: Belgia - Gym Mol; Białoruś - Mińsk, Brześć, Słuck, Nieśwież i Baranowicze; Litwa - Kregzdutes Skrydis i Gintarine Feja z Kłajpedy oraz Gimnastikos Mokykla z Wilna; Łotwa - Harmonia z Daugavpils; Mołdawia -  Speranta z Kiszyniowa; Rosja - Asteri z Moskwy i Kaliningrad oraz Polska - SGA Szczecin, MUKS Widzew Łódź, GWKS Ajsedora Warszawa, IKS AWF Warszawa, UKS Irina Warszawa, UKS Grishina Warszawa, UKS SP220 Warszawa. W sumie swoje układy zaprezentowało ponad sto siedemdziesiąt zawodniczek podzielonych na 24 kategorie, w zależności od wieku i poziomu, jaki w tym momencie reprezentują.

Zawody te były dużym świętem szczególnie dla najmłodszych reprezentantek GWKS Ajsedora, dla których podglądanie wiele bardziej doświadczonych zawodniczek z zagranicy było nie lada gratką oraz niezwykle cennym doświadczeniem. Pomimo bardzo mocnej obsady zawodniczek, szczególnie zza wschodniej granicy, udało się nam nawiązać równorzędną „walkę” skutkującą finalnie kilkoma medalami. Choć zdajemy sobie sprawę, że naszym zawodniczkom było trochę łatwiej, gdyż prezentowały swoje układy na sali, na której na co dzień trenują, jesteśmy bardzo zadowoleni z występów i osiągniętych wyników.

Partnerami w organizacji zawodów byli: Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego w Warszawie ul. Umińskiego 11 oraz Zespół Szkół nr 60 w Warszawie ul. Sempołowskiej 4

Bardzo dziękujemy również sponsorom, bez których organizacja zawodów byłaby niemożliwa. Przypomnijmy, że sponsorami zawodów byli: Pracownia Autorska ARCHJO LTD spółka komandytowa, Drukarnia BARTGRAF, Bombowa Mydlarnia, FIBER Wieszaki, Butik HULTAJ POLSKI, KANDARA SPA, Machico Gymnastic, Manufaktura Cukierków, Merino Sport, MisiaLove, Modern Forms, MultiFryz, Napalcówki.pl, Belgijskie czekoladki i praliny NEUHAUS, Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście POLNA, Bank PEKAO S.A., Salon Kosmetyczny PRETTY WOMEN, Piekarnia SOBAŃSCY, Salon urody dla dzieci i nie tylko SMYKOLANDIA, StudioUh, Świeżo MalowaneTITI, TOP Wyszkoleni, Warsaw City-Tour, Wika.pl

Honorowymi patronami zawodów byli prof. dr hab. Piotr Gliński, Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Bańka Minister Sportu i Turystyki, a także Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Miasta Stołecznego Warszawy Pan Tomasz Kucharski.

DLACZEGO GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA?

01Pierwszy powód.

Gimnastyka artystyczna to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu dla dziewczynek i podstawa nie tylko do innych dyscyplin sportowych ale i tańca.

02Drugi powód.
Gimnastyka artystyczna rozwija wiele pozytywnych cech takich jak smukła sylwetka, poprawna postawa, muzykalność, estetyka ruchu, systematyczność, stanowczość, odporność psychiczna, umiejętność koncentracji i podzielności uwagi.

03Trzeci powód.
Gimnastyka artystyczna pozytywnie wpływa na motorykę i ogólną koordynację, uczy gracji i pozytywnie wpływa na sylwetkę i estetykę ruchów.

04Czwarty powód.

Gimnastyka artystyczna uczy dyscypliny i kształtuje charakter.